KONTAKT

Máte jakýkoli dotaz? Chcete si domluvit nezávaznou odbornou konzultaci? Kontaktujte nás.

+420 565 555 299
prodej@rathgeber.cz

Vaše kontaktní osoby

Kontaktní formulář
Poznámky

Na Vašem listu s poznámkami nejsou žádné produkty

Zavřít

Profil podniku

O RATHGEBER 

Skupina podniků RATHGEBER je předním evropským podnikem nabízejícím reklamní a technická řešení značení vytvořené zákazníkům na míru. Podnik se sídlem v Bystřici nad Pernštejnem se již ve třetí generaci stará o to, aby byly produkty značeny individuálně, a to trojrozměrnými nápisy, logy z kovu a plastu, papírovými etiketami nebo fóliemi s digitálními funkcemi. K zákazníkům patří podniky z oblasti průmyslu a obchodu a rovněž poskytovatelé služeb. Téměř každý přišel již jednou do styku se značením od RATHGEBER. Neboť s ním lidé přicházejí do styku téměř každý den: na lyžích, na kávovarech, ve výlohách nebo na autě. Více než 23.000 zákazníků z celé Evropy oceňuje firmu RATHGEBER jako kompetentního partnera s jedinečnou a vždy inovační paletou nabídek.    

Technologie značení – individuální, inovační a mnohostranná

Produkty od RATHGEBER jsou mnohostranně použitelné. Označují pracovní postupy a produkty formou designových prvků nebo funkčních dílů a podporují firemní výstupy prezentací podniku nebo reklamním materiálem. Kreativita při tom nemá hranice. Možné jsou i malé počty kusů. O jedinečnosti firmy RATHGEBER v příslušné branži svědčí více než 30 většinou navzájem kombinovatelných výrobních technologií.

Rodinná tradice s pochopením pro globální trendy

U RATHGEBER je navzájem provázána inovace a tradice. Majitelé Andrea a Andreas Schrägle  vedou podnik již ve třetí generaci. Vášeň pro své povolání, lidskost a fundované provozně ekonomické a technické know how jsou základem jejich úspěchu, který provází skupinu RATHGEBER. Více než 325 zaměstnanců v sídle podniku v Oberhachingu a ve výrobních střediscích v Mindelheimu a Bystřici nad Pernštejnem  (Česko) tvoří sehraný tým vytvářející produkty RATHGEBER. Osobní vztahy mezi managementem a zaměstnanci jsou u RATHGEBER přirozené. Rodinná atmosféra vládne v celé firmě.  Proto podnik podporuje své zaměstnance individuálními, osobními a pružnými řešeními, na příklad při problémech s opatrováním dětí.

Zodpovědnost k životnímu prostředí

Ochrana životního prostředí hraje u RATHGEBER důležitou roli. Ekologický management podniku je již mnoho let certifikován podle DIN EN ISO 14001:2015. Kromě toho je  RATHGEBER prvním klimaneutrálním podnikem ve své branži. Emise, kterým nelze zabránit a které vznikají při výrobních procesech, prodejních aktivitách a administrativě, jsou kompenzovány dobrovolným nákupem oficielních certifikátů CO2.

Klimatická neutralita

Od roku 2011 nabízí RATHGEBER svým zákazníkům výlučně zcela klimaneutrální produkty, včetně používaných materiálů. RATHGEBER se připojil k iniciativě „Ekonomika za klima“ a podporuje hydroenergetické projekty v Guatemale a Indonésii. Kromě toho je podnik aktivním členem klubu „Mnichov pro ochranu klimatu“. RATHGEBER je i členem „Global Compact“ Spojených národů.

Produkty nejvyšší kvality

RATHGEBER obdržel za svůj jakostní standard certifikaci podle DIN EN ISO 9001:2015. Rozsáhlý sortiment výrobků RATHGEBER slouží firmám z nejrůznějších oborů.

Příklad využití značky: Silná značka pomáhá firmám, aby se odlišily od konkurence. Zprostředkovává hodnoty a emoce a může tak spotřebitele upoutat na určitý produkt. Taková vizuální a na první pohled zřejmá poselství značky jsou realizována kvalitními nápisy, logy nebo emblémy na produktu a obalu.  Již v místě prodeje jsou něčím signifikantním a podporují tak  rozhodujícím způsobem chuť k nákupu.

K produktovému portfoliu RATHGEBER patří i funkční díly jako jsou ovládací fólie a technická značení, k nimž patří mimo jiné výstražná upozornění, záruční pečetě nebo typové štítky a etikety RFID nebo NFC, například pro logistiku nebo kontrolu přístupu. Technicky náročná řešení pro povrchově zušlechtěná a vícerozměrná značení splňují nejen nejvyšší nároky na design, nýbrž mohou být navíc vybavena pomocnými funkcemi týkajícími se ochrany produktu.

Technologie lepidel - RATHGEBER | © RATHGEBER GmbH & Co. KG
Technologie tisku - digitální osvit - RATHGEBER | © RATHGEBER GmbH & Co. KG
Vizuální kontrola hliníkových desek | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Síť

RATHGEBER disponuje rozsáhlou sítí odborných poradců, kteří jsou zákazníkům přímo u nich na místě nápomocni při nalézání ideálních řešení značení. Prodejní centrála RATHGEBER se nachází v Oberhachingu u Mnichova. Do skupiny podniků patří RATHGEBER, k.s. v Bystřici n. P. (Česko), prodejní pobočka v Breslau (Polsko) a výroba v Mindelheimu im Allgäu a kromě toho také dceřiné podniky smart-TEC GmbH  & Co. KG a RATHGEBER DIGITAL  GmbH  & Co. KG.

RATHGEBER je členem renomovaných odborných svazů FMI (Odborný svaz kovovýrobků a příbuzných průmyslů), VsKE (Svaz výrobců samolepicích etiket a konvertorů podélných vláken v papíru) a AIM (Svaz pro automatický sběr dat, identifikaci a mobilitu).

Význační zákazníci

Tradiční podnik z Oberhachingu přesvědčil svou rozmanitostí produktů a jejich vysokou kvalitou mnoho význačných podniků z nejrůznějších oborů:

  • Pracovní pochody, na příklad u kontroly přístupu, přívěsky ke klíčům nebo nálepky pro inventarizaci označuje RATHGEBER u SMS group, AEG, Cirrus, playmobil nebo WABCO
  • Technická značení, která zajišťují ochranu před manipulací a zneužitím, se nacházejí na hasicích přístrojích GLORIA a roletových systémech ROMA, popř. jako  pečetě kvality pro Ústav dřevařských technologií Drážďany a pro společnost Rakouský tisk bankovek a bezpečnostní tisk.
  • Funkční díly jako je ochrana před poškrábáním a nárazem, čelní panely a kryty se používají u Kälte Klima Elektro, J. J. Draboven a Trumpf 
  • Designové prvky, označení log a modelů vtiskují charakter m. j. následujícím značkám: HEAD, uvex, BSH, Solpuri, jura, adidas, Franke, Otto Bock, Thule, Schäffer, Fendt, WMF, Rimowa, Sonor
  • Přítomnost značky na místě prodeje podporují produkty RATHGEBER u Spezi, Fleurop, Lowa nebo Radeberger
  • V oblasti reklamních materiálů sází na RATHGEBER VW, O2, Hannover 96, Mainz 05 a mnoho dalších.

Certifikáty