KONTAKT

Máte jakýkoli dotaz? Chcete si domluvit nezávaznou odbornou konzultaci? Kontaktujte nás.

+420 565 555 222
prodej@rathgeber.cz

Váše online konzultace

Vaše kontaktní osoby

Kontaktní formulář

Zákaznický portál

 

Zavřít

Ekologie - životní prostředí a klima

Aktivně usilujeme o ochranu klimatu

Společnost RATHGEBER je od roku 2010 plně klimaticky neutrální. To důsledně platí pro všechny provozovny a všechny naše výrobky. Aktivní ochrana klimatu je středobodem naší firemní filozofie, což mimo jiné dokládá pravidelně udělovaná certifikace za řízení podniků a audit z hlediska ochrany životního prostředí (EMAS) v souladu s normou DIN EN ISO 14001:2015.

Od roku 2009 počítá společnost Rathgeber roční uhlíkovou stopu (CCF) podle standardu na výpočet skleníkových plynů Greenhouse Gas Protokol (GGP). Zároveň od roku 2010 vyrábí všechny své výrobky klimaticky neutrálně. Při každé nabídce a objednávce vás informujeme o příslušné uhlíkové stopě výrobku (PCF).

Více informací o našich emisích naleznete v naší zprávě o udržitelnosti.

Ekologie - životní prostředí a klima | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

✓ Snižovat a omezovat emise CO₂e všude, kde je to možné

Udržitelnému rozvoji přikládáme velký význam. V naší výrobě jsme přešli na procesy šetřící CO₂e a udržujeme vlastní emise CO₂e v rámci společnosti na co nejnižší úrovni. Kromě rekuperace tepla ve strojních procesech a vodních okruzích používáme ve výrobě, kde je to možné, také nejmodernější technologie chlazení.

Mezi další opatření patří vybavení našich provozoven fotovoltaikou, bateriovým úložištěm, zelenou elektřinou, dálkovým vytápěním či zemním plynem. Kromě toho je náš vozový park postupně doplňován elektromobily.

Samozřejmě neustále pracujeme na dalším snižování naší ekologické stopy!

✓ Kompenzace vyprodukovaných emisí

Ve spolupráci s odborníky na ochranu klimatu ze společnosti ClimatePartner v současné době podporujeme projekt v Malawi.

Cílem tohoto projektu je zajistit a vytvořit přístup k čisté vodě. Opravují a udržují se vadné studny a budují se studny nové. Tím se eliminuje nutnost vařit vodu na otevřeném ohni nebo pomocí neefektivních vařičů. Tím se předchází zdravotním problémům i emisím CO₂e.

Víe informací o projektu naleznete zde.

✓ Přidaná hodnota pro naše zákazníky bez dalších poplatků

Je pro nás obzvláště důležité, aby naši zákazníci měli přímý užitek z naší ekologické angažovanosti. Proto jsme se rozhodli, že všechny naše výrobky budou klimaticky neutrální. To znamená, že naši zákazníci nemusí platit příplatek, který je v našem odvětví běžný, když si chtějí koupit výrobek šetrný ke klimatu. Kromě toho každý z našich zákazníků obdrží na požádání individuální certifikát CO₂e pro výrobky zakoupené od společnosti RATHGEBER, čímž prokazatelně sníží i svou vlastní CO₂e stopu.

Podílíme se na:

Signature: Teaser | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Newsletter Anmeldung

Im Web-Magazin SIGNATURE werden aktuelle Geschichten aus der RATHGEBER-Welt erzählt; persönlich, hautnah und mit viel Liebe zum Detail.
Sie werfen mit uns einen exklusiven Blick hinter die Kulissen des Familienunternehmens, seiner Mitarbeiter und internen Prozessen. Zusätzlich informieren wir Sie regelmäßig über neue Produkte, Technologien und Services sowie aktuelle Trends in Ihrer Branche und inspirierende Anwendungsbeispiele erfolgreicher Kunden.