KONTAKT

Máte jakýkoli dotaz? Chcete si domluvit nezávaznou odbornou konzultaci? Kontaktujte nás.

+420 565 555 222
prodej@rathgeber.cz

Váše online konzultace

Vaše kontaktní osoby

Kontaktní formulář

Zákaznický portál

 

Zavřít

Glosář

A - H

Akrylový štítek s nápisem kymo - kombinace materiálů z akrylu a FINOCHROM® | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Za termínem akryl se skrývá materiál PMMA. Tento plast je často používán jako reklamní označení nebo reklamní volně stojící nápis. Také známý pod obchodním názvem plexi, s možností se zrcadlovým efektem nebo barevnými variantami písma a emblémů. Nabízíme také akrylový přívěšek na klíče, stejně jako velkoplošný digitální tisk na štítky. Na požádání Vám pomůžeme najít i vhodné lepidlo.

Další příklady RATHGEBER produktu Akryl naleznete zde.

Mohou být Vaše přání návrhu z hlediska barev realizovány neomezeně?

Logo CHROMOTION®, detail na logo PANTHER v plastovém provedení se vzhledem chromu | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Vrstvený plast je velmi dobrou alternativou ke vstřikovaným emblémům, lisovaným nápisům a pochromovaným logům. Plastový produkt, zhotovený z přesně dávkované kvalitní kompozice základních materiálů, kterým je možné nahradit téměř každý 3D nápis nebo 3D emblém a který se nemusí nákladně galvanicky chromovat.  Náš TOP produkt mezi 3D logy naplní Vaše očekávání, splní nejvyšší požadavky, včetně těch, v automobilovém průmyslu.

Další příklady RATHGEBER produktu CHROMOTION® naleznete zde.

ROYALPLAST® jako funkční díl | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

U designu produktu záleží na nuancích, aby se přesně vystihl charakter značky. RATHGEBER díky rozsáhlým možnostem tisku, zušlechtění a výroby nabízí početná řešení jako dekorační prvek nebo zdobení. S cíleným použitím podporují jak dotykově tak i vizuálně poselství firmy. Vyvíjíme a vyrábíme kvalitní prvky pro upoutání pozornosti, které přitahují pohledy jako dekorační prvek nebo zdobení.

Firemní prezentace tak získává svou korunu. Dekorační prvek z ROYALPLAST® například spojuje vizuální hloubku s robustností. Nadto další trojrozměrné produkty a materiály nabízejí rozmanité možnosti klást s dekoračním prvkem důraz na to, co je třeba.

Etikety a fóliové nálepky - řešení od Rathgeber | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Etikety | Reklamní etikety | Technické etikety

Kromě mnoha variant etiket pro marketingové účely nabízí RATHGEBER také různá řešení pro technické značení. Mnohé firmy již také využívajítechnické etikety jako „reklamní plochu“, aby vedle loga uvedly např. kontaktní údaje, servisní telefon nebo i reklamní poselství. Můžete si vybrat mezi následujícími variantami etiket: Volné fóliové nápisy, Label Plus, Číslované etikety a s čárovým kódem, Záruční pečetě, Bezpečnostní etikety, Základní a kontrolní plakety, Archy etiket pro laserovou tiskárnu, CE etikety.

 

Etiketa s čárovým kódem | RATHGEBER | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Tyto inteligentní samolepící etikety s kódem snímajídůležité informace a řídí tok zboží, logistiky a zásob ve firmě. Tiskneme téměř všechny kódy, jako EAN-Code, Data Matrix kódované etikety, 2-rozměrné a 1-dimenzionální kódy. Tyto inventarizační etikety nebo nálepky s čárovým kódem jsou samolepící a vhodné i do termotransferových tiskáren.

Číslované etikety | RATHGEBER | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Technickésamolepky můžete najít v oblastech jako jsou logistika, obchod, zásobování, služby, průmyslu a jiných.Vyrábíme samolepící etikety s číslováním. Také pro vás můžeme na zakázku vyrobit štítky s implementovanou RFID nebo NFC technologii i v kombinaci s čárovými kódy.  Štítky mohou být dodány pro termo transferový tisk nebo samolepící etikety. 

Další informace o  RATHGEBER etiketách s postupním číslováním naleznete zde.

Etikety s kódem QR s číslováním | RATHGEBER | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Etikety pro chytré telefony, podobně jako etikety s čárovým kódem, rychle nahrávají informace jak v horizontálním tak i vertikálním směru. Je to 2-dimenzionální samolepka s kódem, které se používají jako inteligentní reklamní samolepky. Takto zobrazené webové odkazy leze najít na mnohých letácích i billboardů.

Další informace o  RATHGEBER etiketách s QR kódem naleznete zde.

Jak tento produkt odpovídá trendům, když se zohlední zkušenosti týmu RATHGEBER s designéry našich zákazníků?

Kovový nápis FINOCHROM®, nápis Techno Veins z chromovaného kovu | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Kovové  nápisy a loga se vyznačují svou přesností a jemností. Výrobní proces metalických log je podobný leptání nebo elektronickému lisování štítků. Velmi jemné nápisy a znaky, které mohou být i v následujících variantách: stříbrné lesklé, zlaté lesklé, v různých barvách a jejich kombinací, kartáčované a s různými strukturami. Přitom mají tyto trojrozměrné pochromované loga a štítky tloušťku jen 0,05 až 0,01 mm a jsou samolepicí.

Další příklady RATHGEBER produktu FINOCHROM®  naleznete zde.

RATHGEBER reference - Bosch | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Tak jako CHROMOTION® je velmi vhodnou alternativou ke vstřikovaným emblémům, lisovaným nápisům a pochromovaným logům. Tyto 3D loga a 3D nápisy jsou vyrobeny z kvalitní polyuretanové směsi a jsou k dispozici téměř ve všech barvách a splňují požadavky plastů jako ABS a PP.

Před zhotovením nového produktu obdržíte návrh objednaného výrobku. Zkontrolujete rozvržení barev, velikost a uspořádání. Teprve až budeme mít Váš souhlas, zahájíme výrobu Vaší zakázky.

Hliník 3D | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Na internetových stránkách se lze často setkat s termínem "ražený hliník". Tyto hliníkové štítky se vyznačují téměř neomezenými možnostmi dalších úprav a použití technologií. RATHGEBER nabízí skoro všechny možnosti od ražby, tisku, kartáčování v různých výškách, eloxování a mnohé jiné (více možností naleznete v nabídce Technologie). Hliník ploché ražení je dobrá alternativa k ušlechtilé oceli.

Další příklady RATHGEBER produktu Hliník ploché ražení naleznete zde.

I - Q

Hliníkový štítek jako zušlechtění obalu | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Chcete nechat Vaše logo vyrábět sériově, abyste jej pak umísťovali na produkty nebo jiné předměty? Vaše logo jako prostředek k upoutání pozornosti? Kromě grafického návrhu můžete logo Vaší firmy dostat na žádoucí úroveň také výběrem materiálu a stupně zušlechtění.

RATHGEBER nabízí speciálně pro Vaše individuální požadavky různé materiály, speciální systémy lepení, možnosti výroby a zušlechtění pro logo Vaší firmy. Výběr variant a příklady pro Vaše logo naleznete v části 3D loga, emblémy a nápisy.

Lze nalézt řešení upevnění pro všechny podklady?

Fóliový nápis | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

RATHGEBER nabízí nápisy z nejrůznějších materiálů: existují nápisy z vrstveného nebo vstřikovaného plastu, kovové nápisy, eloxované nápisy, kovové písmena, z pochromovaného kovu nápisy, 3D nápisy z nerezu a mnoho dalších. Pojďme  společně hledat ideální materiál pro vaše samostatně stojící písmena, loga nebo emblémy.

Jak odolný je štítek, když je vystaven větru a počasí?

FINOCHROM® logo | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Označení produktu: 3D loga, nápisy, emblémy, štítky a etikety

Označení na produktech dávají prodejci i spotřebiteli upozornění na vlastnosti produktu nebo jeho balení. K tomu se na štítky nebo etikety často tisknou symboly, loga, piktogramy nebo krátké texty. Ty na jedné straně tvoří rámec pro technické řešení značení, aby byly splněny národní a mezinárodní směrnice a jejich normy (Technické etikety, typové štítky, výstražná upozornění, ..., ovládací fólie). Na druhé straně slouží potištěné štítky a etikety pro reklamní účely, jako např. logo na produktu, označení modelu nebo také dekorativní štítky popř. etikety jako dekorační prvek nebo zdobení. Pro označení a popis produktů jsou na výběr k dispozici různé techniky popisování a mnohé materiály. Štítky jsou převážně z kovu (hliník, nerezová ocel,...) a plastu (akryl, vinyl, polyester, polykarbonát, ROYALPLAST® – vypouklé etikety, ..., CHROMOTION®)

RATHGEBER již více než 60 let nabízí na míru šitá řešení značení pro firmy z oblastí průmyslu, obchodu a služeb.

Hliník 3D s mikrotiskem, detail na řešení pro Opel | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Řezané fólie máme k dispozici v různých kvalitách: jako nápisy, loga řezaná z vinylové nebo polyesterové fólie. Tyto volné nebo jednotlivé nápisy se vyrábí s různými přenosovými fóliemi a lepidly.

Vizuální kontrola hliníkových desek | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Také pracovní postupy se musí zaběhnout.

Možná jste již slyšeli pojem "simplexita". Tím je označován princip, jak zjednodušit něco složitého, jako třeba počítač nebo pracovní postupy, aniž by bylo nutné vzdát se komplexnosti. Přesně tyto pomocné prostředky pro zjednodušení Vašich pracovních postupů nabízíme. Například cíleným použitím informací a symbolů v naváděcích a orientačních systémech. Vaše pracovní postupy tak učiníme plynulými a současně jim vnukneme uspořádaný rytmus. Systematické značení přispívá k vysokému standardu kvality a zjednodušuje údržbu a kontrolu.

Další výhody: Vašim pracovníkům se odlehčí a budou se moci soustředit na to podstatné – na práci a servis pro Vaše zákazníky.

Příklady aplikací a další informace k tématu pracovních postupů naleznete na Aplikace – řešení pro Vaši organizaci – pracovní postupy.

Hliníkový štítek 3D jako zušlechtění obalu | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Řešení pro Vaši prezentaci

Kdo se ukáže ze své nejlepší strany, ten vyhrává.

Prezentace je královská disciplína marketingu. Pozornost je totiž drahocenné zboží, které člověk získá především pozitivním prvním dojmem. Na prodejním místě tak s exkluzivní prezentací upoutáte pozornost Vaší cílové skupiny a zajistíte si opětným rozpoznáním Vaší značky, náležité místo v hlavách spotřebitelů.

Více k tématu prezentace naleznete v části Aplikace – pod řešeními pro Vaše uplatnění na trhu a působení Vaší firmy – prezentace.

R - Z

Hliník 3D s CHROMOTION®, štítek pro SONOR v kombinaci hliník/plast | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Kdo je sebevědomý, rád se ukazuje.

Tato věta platí pro Vaši značku od servisu až po firemní notebooky pracovníků. Zůstaňte v paměti s decentní, ale trvalou reklamou. Firemní štítky a etikety jsou často prvními signály, které Vaši zákazníci uvidí. Proto by měly jako reklama působit vstřícně.

To platí také pro reklamu na vozovém parku a pracovním oblečení Vašich pracovníků. To všechno má signální účinek a přispívá ke zdaru Vašeho působení na trhu.

Příklady aplikací a další informace k tématu reklamy naleznete na Aplikace – řešení pro Vaše uplatnění na trhu a působení Vaší firmy – reklama.

Fóliové nálepky | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

V oblasti reklamních štítků, samolepek a samolepících etiket má firma RATHGEBER desítky let zkušeností. Na základě potřeb svých zákazníků rozšířil RATHGEBER své produkty o další, bezpečnostní a technické samolepky z oblasti průmyslu (číslované etikety, štítky s čárovými kódy, etikety s QR kódem).

plastová 3D etiketa ROYALPLAST® Relief Plus | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Tyto etikety, často hovorově také nazývané samolepky z pryskyřice, jsou 3-rozměrné plastické nápisy nebo loga, které jsou zalité polyuretanovou směsí. Těmto etiketám se často říká bublinka, štítek s průhlednou hmotou nebo štítky vypouklé, které lze lepit na zaoblené povrchy a RATHGEBER tuto alternativu nabízí pod názvem ROYALPLAST® Konvex.

Další příklady RATHGEBER produktu ROYALPLAST® naleznete zde.

Logo ROYALPLAST®, samolepicí plastové logo pro RIMOWA | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Samolepicí řešení značení se často označují jako samolepicí štítky. Přitom rozlišujeme samolepicí štítky z kovu a plastu, i samolepicí štítky pro technické a reklamní aplikace. Samolepicí štítky s reklamním poselstvím a informacemi se používají mimo jiné na produkty (logo, označení modelu, dekorační prvek), obaly, poutače, vozový park a při akcích. Technické samolepky nacházejí použití např. jako typové štítky, výstražná upozornění, děrované a funkční díly i stupnice. Použití samolepicích štítků je velmi mnohostranné. Pro speciální povrchy lze navíc vybírat z různých systémů lepení, podle vlastností povrchu. Pro volbu správného systému lepení doporučujeme kompetentního odborného poradce, aby samolepicí štítky také dlouho a dobře držely.

Fóliové nálepky | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Štítky | Reklamní štítky | Technické štítky

Kromě množství variant štítků pro marketingové účely nabízí RATHGEBER také početná řešení pro technické značení. Mnohé firmy již také využívají technické štítky jako „reklamní plochu“. Přitom jsou vedle loga vytištěny např. kontaktní údaje, servisní telefon nebo i reklamní poselství. Máte na výběr mezi kovovými štítky:

 a štítky z plastu:

  • ROYALPLAST® – vypouklé štítky
  • CHROMOTION® – chromovaná písmena a emblémy
  • Free-Style – tvarované štítky a nápisy
Stupnice z potištěného hliníku | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Stupnice a měřítka

Stupnice a měřítka mohou být vyrobeny z kovu nebo plastu. Pro zákaznicky specifické zpracování stupnic jsou na výběr vedle různých tiskových metod (elox, sítotisk, digitální tisk) další varianty zušlechtění popř. popisu (např. laserové gravírování, ...). Stupnice a měřítka mohou být navíc vybaveny samolepicím systémem, který je přizpůsoben danému povrchu, na který se bude lepit.

Příklady aplikací a další informace k tématu stupnic naleznete zde.

ROYALPLAST® Relief emblém | RATHGEBER | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

ROYALPLAST® – vypouklé etikety a štítky

Vypouklé etikety mají mnohostranné použití. Charakteristické pro vypouklé etikety je zušlechtění díky transparentní čočce z umělé pryskyřice. Každé logo a emblém získává díky vypouklému obrysu fascinující trojrozměrný vzhled. Speciální polyuretanová směs je „samoregenerační“ a kromě toho slouží jako ochranná vrstva potištěné fólie. Vypouklé etikety jsou ohebné, mimořádně robustní a proto je lze doporučit pro venkovní použití.

Vypouklé etikety mohou být také vyrobeny s různými variantami zušlechtění. Pro dodatečný vizuální hloubkový dojem se nabízí kombinace materiálů akrylové sklo a ROYAPLAST® (ROYALPLAST® Reliéf Plus). Kromě toho mohou být vypouklé etikety zdokonaleny reliéfním ražením (ROYALPLAST® Reliéf). Především ražení v lesklé stříbrné a zlaté i lazurovací barvy zprostředkovávají ušlechtilý vzhled s jedinečným trojrozměrným účinkem. Vypouklé etikety, které jsou předem prohnuty, mohou být použity na trubkách nebo jiných oblých plochách (ROYALPLAST® Reliéf). Další variantou jsou vypouklé etikety jako nápis (ROYALPLAST® Volný nápis).

ROYALPLAST® jako funkční díl | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

U designu produktu záleží na nuancích, aby se přesně vystihl charakter značky. RATHGEBER díky rozsáhlým možnostem zušlechtění a výroby nabízí početná řešení jako dekorační prvek nebo zdobení. S cíleným použitím podporují jak dotykově tak i vizuálně poselství firmy. Od 3D návrhu až po Top-Coating vyvíjíme a vyrábíme kvalitní prvky pro upoutání pozornosti, které přitahují pohledy jako dekorační prvek nebo zdobení.

Firemní prezentace tak získává svou korunu. Zdobení z ROYALPLAST® například spojuje vizuální hloubku s robustností. Nadto další trojrozměrné produkty a materiály nabízejí rozmanité možnosti klást s dekoračním prvkem důraz na to, co je třeba.