KONTAKT

Máte jakýkoli dotaz? Chcete si domluvit nezávaznou odbornou konzultaci? Kontaktujte nás.

+420 565 555 299
prodej@rathgeber.cz

Vaše kontaktní osoby

Kontaktní formulář
Zavřít

5 častých chyb při návrhu loga

Výrobu loga usnadní precizní návrh 

Zadání výroby štítků, emblémů nebo nápisů je často posledním krokem při realizaci nového loga. A často bohužel také prvním momentem, kdy klienti přijdou na to, že jejich nové, případně nákladně redesignované logo nefunguje. Pojďte se s námi podívat na nejčastější chyby, které vznikají už při návrhu loga a ovlivňují následně jeho výrobu. 

Pozor na logo ...

... které je příliš digitální 

Odlesky, stínování, přechody. To je jen stručný výčet digitálních triků, díky kterým může i podprůměrný grafický návrh loga vypadat jako perfektní grafika. Přenést některé z efektů z obrazovky počítače do reálného světa ale není možné. A logo bez těchto „hračiček“ nefunguje.

Logo byste vždy měli navrhovat co nejjednodušší, bez digitálního „balastu“. Přídavné digitální efekty můžete použít v rámci některých aplikací loga, ale nikdy by neměly být přímou součástí designu. V RATHGEBER si umíme poradit s většinou detailů i díky našim technologiím. Podívejte se, jaké technologie tisku používáme.

…je příliš složité

Vaši zákazníci si nejsnáze zapamatují výrazné a jednoduché logo. Čím je tvarově složitější, tím hůř je rozpoznatelné. Častou chybou je tvorba loga s mnoha malými a detailními prvky – ty vypadají efektně na velkých formátech, nicméně myslet musíte na to, že logo budete používat i v malých velikostech. Odborníci doporučují počítat s mezní velikostí už okolo 8 mm. 

…je málo detailní

Máte-li pocit, že si vzhledem k předchozímu bodu protiřečíme, hned vysvětlíme: Tuhle chybu často dělají nepříliš zkušení a nepříliš dobří designéři. Vytvoří „první nástřel“, který následně 100% nevyladí. A i drobné chyby, odchylky a nedodělky jsou potom, při samotné výrobě loga, vidět.

Nedílnou součástí tvorby loga by měl být i detailní logomanuál, který definuje, jak se logo může/nesmí používat. Definuje barvy (minimálně v systémech CMYK, RGB, PANTONE), fonty, maximální a minimální velikost, reverzní i černobílou variantu, verze pro horizontální i vertikální použití a další pravidla, díky kterým se logo a jeho používání nepromění v grafickou džungli.

 …je příliš barevné

V prvním kroku by mělo logo vždy vzniknout v černobílé variantě. Jeho „dobarvení“ může následovat později. Proč? Jednak proto, že vnímání barev je velmi subjektivní a může ovlivnit výběr samotného loga. A pak také z čistě praktických důvodů: Logo zkrátka musí fungovat i v jednobarevném světě. Černobílá, respektive jednobarevná varianta najde uplatnění například při tvorbě loga pískováním nebo rytím do kovu.

…je špatně reprodukovatelné

Při návrhu loga vždy pečlivě promyslete, jaké bude jeho použití a zda nebude problém navržené logo reprodukovat na všechny předem namyšlené materiály.

V potaz berte také to, že i sebelépe navržené logo ztratí mnoho ze své kvality, pokud bude nekvalitní jeho reprodukce. A proto jsme tu my, specialisté ze společnosti RATHGEBER, kteří si s kvalitní reprodukcí bez problémů poradí. Ve fotogalerii najdete technologie a materiály, které používáme při výrobě log v podobě štítků, emblémů a nápisů. Prohlédněte si ty nejoblíbenější.

Připravili jsme pro vás malý průvodce jak na to, tak abyste se vyvarovali častých chyb. Přečtěte si jeden z našich článků ve webovém magazínu SIGNATURE. 

 

Zpět do přehledu

I nadále jsme tu pro Vás

Aktuální situace kolem pandemie Covid-19 představuje pro firmy na celém světě velké výzvy. 
Jako firma, která si je vědoma své odpovědnosti, podnikáme pro naše zákazníky, všechny zaměstnance, jejich rodiny a veškerou veřejnost veškerá nutná opatření, abychom na všech našich pracovištích minimalizovali následky šíření viru.

Kromě toho usiluje skupina RATHGEBER maximálně o to, aby zachovala svou obchodní a výrobní činnost bez omezení.  Naše výrobní závody v Bystřici (Česko) a v Mindelheimu (Německo) jsou na situaci připraveny. Tedy své zakázky plníme, jako obvykle, spolehlivě.

Zajistíme Vám i nadále rychlou reakci, řešení i obvyklý servis. Vaši spolehliví kontaktní partneři z obchodního oddělení a zákaznického servisu, jsou Vám i nadále k dispozici telefonicky, video nebo audio konferencí, nebo mailem na známých kontaktních údajích. Vhodné vzorky a informace o produktech Vám můžeme zaslat kdykoliv.

Kdyby mělo dojít ke zpoždění nebo omezení dodávek, budeme Vás neprodleně informovat.

Přejeme Vám hodně zdraví!
Váš RATHGEBER tým

KONTAKT:


Pondělí až pátek: 7:00 - 15:30

Telefon: +420 565 555 299
Mail:     prodej@rathgeber.cz
 

Vaše kontaktní osoby