KONTAKT

Máte jakýkoli dotaz? Chcete si domluvit nezávaznou odbornou konzultaci? Kontaktujte nás.

+420 565 555 222
prodej@rathgeber.cz

Váše online konzultace

Vaše kontaktní osoby

Kontaktní formulář

Zákaznický portál

 

Zavřít

13.02.18
RATHGEBER jako průkopník při ochraně klimatu

Průkopník při ochraně klimatu

Bystřice nad Pernštejnem, 13. února 2018 – Od roku 2010 pracuje skupina RATHGEBER zcela klimaneutrálně. Specialista na řešení značení vytvořených na míru dbá na to, aby jeho vlastní emise byly co nejnižší.  Díky zpětnému získávání tepla, nejmodernější technologii chladiva ve výrobě a fotovoltaickými zařízeními šetří všechny procesy energii a jsou zaměřeny na minimální emise CO2. Zbývající emise, kterým nelze zabránit, kompenzuje tato středně velká firma z Bystřice nad Pernštejnem certifikovanými projekty na ochranu klimatu. V roce 2017 novými, účinnými kamny na vaření pro Ugandu. 

„Ochrana klimatu je ústředním aspektem naší firemní filosofie“, říká ředitel Andreas Schrägle. „Rozhodli jsme se, že emise za rok 2017 kompenzujeme zcela přesvědčivým projektem v Ugandě. Jde nejen o úsporu CO2, ale i o další pozitivní efekty v jedné z nejchudších zemí světa: nová pracovní místa, ochrana zdraví a  zachování deštného pralesa“.  

A co není pro obor běžné: Zákazníkům firmy RATHGEBER tím nevznikají žádné další náklady. Každý zákazník dostane na požádání doklad o svém klimaneutrálním produktu.

Čistá kamna na vaření v Ugandě

RATHGEBER podporuje projekt „Čistá kamna na vaření“ v Ugandě z portfolia ClimatePartner.  Je certifikován Zlatým standardem jako projekt na ochranu klimatu. Nejdůležitější základní potravinou v Ugandě je matoke, hustá kaše z vařených banánů. Běžně se matoke připravuje na starých a málo účinných kamnech na dřevo a uhlí, která spotřebují zbytečně mnoho paliva. Nejchudší rodiny musí vydat  přibližně 15 procent svého příjmu domácnosti na dřevo na topení. A tak se nejen uvolňuje do ovzduší mnoho CO2, ale masivně ubývá i lesních ploch v Ugandě.

Díky projektu „Čistá kamna na vaření“ se v Ugandě nahrazují účinnými kamny ta kamna, která  na vaření používají dřevo nebo dřevěné uhlí. Rodiny tak ušetří dřevo na topení, při vaření se uvolňuje méně škodlivin a do ovzduší uniká mnohonásobně méně CO2. A cenný les tak zůstává zachován.

Profituje z toho i ekonomika země: Od roku 2006 se zásluhou projektu vyrábí a prodávají energeticky efektivní kamna na vaření přímo v Ugandě – dosud více než 88.000 kusů.  Přes 440.000 lidí tak má přístup k čistým kamnům na vaření. Od začátku projektu bylo více než 244.200 stromů zachráněno před skácením.  Pro příjmově slabé domácnosti znamenají Ugastoves navíc finanční ulehčení. Každoročně může projekt kompenzovat až 300.000 tun CO2.